Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu ( Kodeks Etyki Adwokackiej) zakazuje umieszczanie na strony internetowej kancelarii adwokackiej oświadczeń na temat stawek wynagrodzenia i metod ich obliczania. Jednakże podstawą ustalania wynagrodzenia są stawki minimalne określone w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu.
Wynagrodzenie za pomoc prawną świadczoną przez Adwokata, przy uwzględnieniu rozporządzenia określającego jego minimalne stawki, jest ustalane indywidualnie z klientem. Wysokość honorarium uzależniona jest od rodzaju sprawy, stopnia jej skomplikowania, koniecznego nakładu pracy oraz konieczności prowadzenia sprawy poza siedzibą Kancelarii.
W sytuacji, gdy kondycja finansowa klienta nie pozwala na jednorazowe uiszczenie opłaty istnieje możliwość zapłaty wynagrodzenia adwokackiego w ratach.
Jesteś zainteresowany moją ofertą?
Zgodnie z § 19 Kodeksu Etyki Adwokackiej adwokat ma obowiązek „zachować w tajemnicy oraz zabezpieczyć przed ujawnieniem lub niepożądanym wykorzystaniem wszystko, o czym dowiedział się w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych”. Podobnie stanowi art. 6 ust. 1 ustawy Prawo o adwokaturze z dnia 26 maja 1982r. Tak więc adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa, która obejmuje wszystkie informacje, które uzyskał on od klienta w związku ze świadczeniem na jego rzecz pomocy prawnej.
Biorąc pod uwagę powyższe zasady, zapewniam zachowanie w tajemnicy wszystkich informacji ujawnionych w związku z udzieleniem pomocy prawnej. Także w przypadku wygaśnięcia lub rozwiązania umowy gwarantuje, że Kancelaria nie ujawni pozyskanych przy jej wykonywaniu informacji. Również współpracownicy Kancelarii oraz jego personel zobowiązany jest do przestrzegania obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej. Co najistotniejsze obowiązek zachowania tajemnicy adwokackiej nie jest ograniczony w czasie i podlega ustawowej ochronie prawnej.